שאלות ותשובות

לפניכם מאגר של שאלות ותשובות.
הנכם מוזמנים ליצור קשר ולקבל ייעוץ מקצועי ללא התחייבות.

¤      מה זה ריבית פריים – הריבית הקבועה של הבנקים כריבית בסיס, לרוב היא נגזרת של הריבית אשר נקבעת על ידי בנק ישראל.

¤      מהו שיעבוד רכב – הינו אישור משפטי להחזיק ברכב כביטחון עד לקבלת החזר ההלוואה.
הגופים המספקים מימון לרכב לרוב ידרשו ביטחונות, ורכב חדש יכול לשמש כערובה להחזר של מלוא סכום ההלוואה.

¤      מהי הלוואה חוץ בנקאית – הלוואה שלא עוברת דרך הבנק, ולא קשורה למסגרת האשראי שלכם.
ניתן לקבל היום הלוואות חוץ בנקאיות מחברות האשראי, חברות מימון שונות.
חובה לבדוק את תנאי ההלוואה ובדיקת הכדאיות, השוק פרוץ וישנה תחרות רבה.

¤      מהי הלוואת בלון או גרייס – לרוב במהלך התקופה משלמים רק את הריבית, או לא משלמים כלום, ובתום תקופה משלמים את מלוא הקרן והמדד, כל אחד בוחר את המסלול שלו.
למידע נוסף על הלוואת בלון

¤      לקחתי מימון לרכב על שם מי רשום הרכב – לרוב הרכב רשום על שם הקונה, כאשר הגורם המממן רושם שיעבוד על הרכב, אך יש חברות אשר הרכב יהיה על שמן עד לפירעון ההלוואה.

¤      מה הדרך הטובה ביותר לקבל מימון לרכב -  זה שונה אצל כל אחד, הכל תלוי ביכולת הפיננסית של הלקוח, הכנסה חודשית, מצ"ב עו"ש, הלוואות ומשכנתאות קיימות. לכן מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי אשר יוכל להציג את כל האפשרויות העומדות בפניך, ומה הכי כדאית.

¤      האם ניתן לקבל מימון מלא לרכב יד שנייה – כן אך תלוי באיזה מסגרת, לא כל גוף מספק מימון מלא לרכב יד שנייה, וכמובן תלוי גם מה שנת ייצור הרכב, ושוויו בשוק.

¤      מהו מחיר מחירון  - המחירון של יצחק לוי אשר חברות הביטוח משתמשות בו, לשקלול של המחיר הסופי צריך להכניס את כל הפרמטרים של הרכב כגון קילומטרז', מספר בעלים קודמים, תאונות וכד'. המחירון גם לא חקוק בסלע.

¤      האם ניתן לבצע העברת בעלות על רכב משועבד  - לא ניתן לבצע העברת בעלות על הרכב, טרם הוסר השיעבוד על ידי הגוף הפיננסי המממן.

¤      מה עדיף רכב חדש או יד שנייה - התשובה לכך מורכבת, לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. כל אחד צריך לבדוק את היכולות הכספיות שלו, ואת העלות הכללית של הרכב שלוקחים בחשבון את ירידת הערך של הרכב....